بازار مرکزی مشهد

بازار مرکزی مشهد در چهار راه شهدا واقع شده است که در سال 1377 کار ساخت آن به پایان رسیده و مشغول به فعالیت شد . این بازار وسیع از 4 طبقع تشکیل شده است که در طبقه دوم آن مراکز تجاری عمده و دفاتر بازرگانی قرار دارند ، طبقه منفی 2 نیز مختص پارکینگ و تاسیسات این مرکز خرید است .

_مرکزی_مشهد.jpg

بازار سرشور

بازار سرشور که در سمت چپ خیابان خسروی نو قرار دارد ، یکی از قدیمی ترین بازار های شهر مشهد به شمار می رود . این بازار سنتی در گذشته کاروان سرا و حمام بوده و محل استقرار زوار امام رضا علیه اسلام بوده است . گفته می شود ، هیئت های مذهبی که به منظور عزاداری به مشهد می آمده و قمه می زدند ،

_سرشور.jpg

بازار بین المللی شهید کاوه

بازار بین المللی شهید کاوه در سال 1375 در زمینی به مساحت 1300 متر مربع احداث گردید و شامل 460 واحد تجاری ، 15 دفتر بازرگانی و شش شعبه بانک است .

_بین_المللی_شهید_کاوه.jpg

 بازار فردوسی

 بازار فردوسی یک مرکز تجاری کامل است که در انتهای سی متری طلاب ، نبش میدان مفتح شهر مشهد قرار دارد . زیر بنای آن 30000 متر مربع بوده و متشکل از 7 طبقه و 720 باب مغازه است . پوشاک ، لوازم عروس و داماد ، ساعت ، بدلیجات ، طلا و جواهر ، کیف و کفش  و . . . اقلامی است

_فردوسی.jpg

مرکز خرید وصال

مرکز خرید وصال در بلوار خیام و بلوار بهارستان واقع شده و تعداد زیادی از گردشگران و شهروندان مشهدی برای خرید به آن مراجعه می کنند . این مرکز تجاری علاوه بر معماری خاص ، از موقعیت جغرافیایی ویژه ای نیز برخوردار بوده و در ضمن در مجاورت مجتمع الماس شرق قرار دارد . کالاهای ارائه شده در این مجتمع شامل طلا و ملزومات عروس و داماد بوده و 16000 مترمربع مساحت دارد که زیر بنای آن 70000 متربوده و از شش طبقه و بیش از 400 واحد تجاری تشکیل شده است .

_خرید_وصال.jpg

مرکز خرید کیان سنتر

مرکز خرید کیان سنتر که آدرس آن مشهد ، تقاطع خیابان جانباز و خیابان شهید فرامرز عباسی است ، یکی از بزرگ ترین و مدرن ترین مراکز تجاری مشهد بزرگ است که روزانه افراد زیادی برای خرید و یا تفریح به آن مراجعه می کنند .

_خرید_کیان_سنتر.jpg

برج تجاری آلتون

برج تجاری آلتون یکی از مدرن ترین و با شکوه ترین مراکز تجاری و توریستی شهر مشهد می باشد که در خیابان امیر کبیر واقع گردیده و با استقبال مردم مشهد و گردشگران سایر شهرها و کشور ها مواجه شده است .

_تجاری_آلتون.jpg

بازار جنت

بازار جنت در گذشته قسمتی از یک محله بزرگ بوده که با گذشت زمان و به دلیل تغییر وضعیت اقتصادی ، به یک راسته بازار تبدیل شد .

_جنت.jpg

بازار گوهرشاد

بازار گوهرشاد در مجاورت بلوارشهید صادقی ، بین میدان راهنمایی و چهار راه ششصد دستگاه شهر مشهد واقع شده و زمین آن از موقوفات بانو گوهر شاد است . بازار گوهر شاد در سال 1371 به همت اداره اوقاف خراسان رضوی به بهره برداری رسید .

_گوهرشاد.jpg

بازار حکیم

بازار حکیم در خیابان امام خمینی شمالی شهر مشهد و مقابل ساختمان آموزش و پرورش قرار دارد . به دلیل فروش کالاهای تولید شده در کشورهای آسیای میانه به این مجتمع بازار روس ها نیز گفته می شود .

_حکیم.png

مجتمع تجاری پروما

مجتمع تجاری پروما یکی از مراکز خرید پر بازدید و مدرن شهر مشهد است که در مجاورت میدان جانباز واقع شده و روزانه پذیرای بیش از 7000 نفر از گردشگران و شهروندان مشهدی است . مساحت فضای فروشگاهی آن 5000 متر مربع بوده که 300 واحد تجاری و پارکینگ را در 5 طبقه جای داده است .

_تجاری_پروما.jpg

 مجتمع تجاری زیست خاور

 مجتمع تجاری زیست خاور در زمینی به وسعت 10 هزار متر مربع ، در ابتدای خیابان کوهسنگی واقع شده که متشکل از 17 طبقه می باشد . در چهار طبقه آن 700 واحد تجاری و پارکینگی با گنجایش 250 خودرو قرار داشته و طبقات دیگر مجتمع اختصاص به 198 واحد مسکونی دارد .

_تجاری_زیست_خاور.jpg

مرکز تجاری خیام

مرکز تجاری خیام در حاشیه شمالی مشهد و بین 100 متری کمربندی بلوارهای خیام و ابوطالب شمالی قرار دارد . علاوه بر معماری خاص آن ، این مرکز تجاری دارای تسهیلات ویژهای نظیر فضای سبز ، خطوط اتوبوسرانی ، ایستگاه تاکسی ، آژانس باربری و بسیاری اقدامات دیگر می باشد .

_تجاری_خیام.jpg

مرکز خرید الماس شرق

مرکز خرید الماس شرق در مجاورت بزرگراه صدمتری کمربندی مشهد واقع شده و از معماری ویژه ای برخودار می باشد که تلفیقی از معماری سنتی و مدرن بوده و قطر گنبد بزرگ الماس شکل آن 50 متر است . مساحت این مرکز تجاری 67267 متر مربع بوده که از 6 طبقه و 1090 واحد تشکیل گردیده است .

_خرید_الماس_شرق.jpg

بازار رضا مشهد

این بازار که به سبک بازار های سنتی مشغول فعالیت می باشد در ضلع شرقی میدان بیت المقدس واقع شده و از معروف ترین بازار های شهر مشهد به شمار می رود که ابتدای آن از فلکه بیت المقدس شروع و تا میدان 17 شهریور ادامه دارد .

_رضا_مشهد.jpg